Dobrovoľníctvo

dobrovolnictvo.jpg

logo-dobrovolnikov.jpgKoncept dobrovoľnej pomoci organizáciám v našom okolí sme začali rozvíjať v roku 2008. Postupne sa Tím dobrovoľníkov rozširoval a vzniklo zdravé jadro zložené z ľudí, čo neváhajú rozdávať zo svojho voľného času a energie.

Od samého začiatku spolupracujeme s Detským domovom Mlynky – Biele Vody, pre ktorý organizujeme vianočnú zbierku, rovnako ako pre detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Spišskej Novej Vsi. S našou politikou firemného darcovstva – pomoc deťom a mladým – súvisí aj dlhodobá spolupráca so Združením rodičov a priateľov diabetických detí Spišiačik a v posledných rokoch napríklad Deň detí v Novoveskej Hute, kde pomáhame tamojšiemu občianskemu združeniu.

Našou najreprezentatívnejšou dobrovoľníckou aktivitou, ktorá si našla miesto aj v kalendári Globálnych dobrovoľníckych dní Embraca, je septembrové čistenie chodníkov Slovenského raja. Rybárom pomáhame čistiť Hornád a upratujeme aj spišskonovoveskú ZOO.

Najmasovejšou akciou celoslovenského rozsahu, kde sa naši dobrovoľníci zapájajú, je dvojdňové júnové podujatie Naše mesto.

Za rok 2012 sme si odniesli prestížnu cenu Via Bona Slovakia v kategórii Podporovateľ dobrovoľníctva.

 

Ak ste zamestnancom Embraca a radi by ste sa pridali do Tímu dobrovoľníkov, vyplňte priložený formulár. Ani dobrovoľníkov nikdy nie je dosť Smile

DOBROVOĽNÍCTVA NIKDY NIE JE DOSŤ

*
*
*
*
Odoslať