Profil a história

V oblasti chladenia je EMBRACO na svetovej špičke vo výrobe hermetických kompresorov. Presne v duchu hlavného poslania, „Dodávať inovačné riešenia pre lepšiu kvalitu života“.

Závody v Brazílii, Taliansku, Číne, Mexiku a na Slovensku dokážu každý rok vyrobiť 37 miliónov kompresorov. Zároveň produkujeme aj výrobky, ktoré nachádzajú uplatnenie ako súčasť kondenzačných a uzavretých jednotiek a elektronických systémov na vytvorenie inteligentných domácich spotrebičov.

EMBRACO vzniklo v roku 1971 v meste Joinville, v juhobrazílskom štáte Santa Catarina. Kompresory sme začali vyrábať v roku 1974, aby sme pomohli brazílskemu chladiarenskému priemyslu, ktorý sa dovtedy spoliehal výlučne na dovážané kompresory. Ešte v 70. rokoch odštartoval export kompresorov do celej Brazílie a v nasledujúcom desaťročí sme našli odberateľov na všetkých kontinentoch. Na začiatku 90. rokov sa ohlasovala globalizácia ekonomiky. Embraco vtedy začalo otvárať výrobné jednotky mimo Brazílie, čím posilnilo globálnu štruktúru svojho predaja.

Dnes zamestnávame približne 11 000 zamestnancov na celom svete. S využitím talentu našich profesionálov a neustálym prílevom investícií do technológií dodávame špičkovú kvalitu. Naše produkty uprednostňujú veľké svetové spoločnosti na výrobu domácich spotrebičov, ako i známi producenti výrobkov pre komerčné chladenie.

PROFIL-SPOLOCNOSTI.pdf